Що таке “Національний кешбек”?
“Національний кешбек” – це державна програма підтримки українських виробників, у межах якої громадяни можуть отримати 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів. Бета-тестування програми стартувало 2 вересня 2024 року.
За цей час уже 1,2 млн українців відкрили картки для отримання виплат, а держава нарахувала майже 3 млн грн кешбеку.
У програмі беруть участь п’ять сторін: продавець, виробник, банк, державна платформа на основі “Дії” та покупець. Відповідно, аби покупець отримав кешбек, до програми повинні доєднатися всі сторони. Банк – надати можливість відкрити картку “Національний кешбек”, виробник – додати товар до переліку тих, на які нараховується кешбек, а торговельна мережа – продати цей товар.
За які товари можна отримати кешбек?
Отримати кешбек можна на товари українського виробництва, зокрема лікарські та медичні вироби, які виробник додав до спеціального переліку. На сайті “Зроблено в Україні” можна перевірити, чи входить товар до переліку тих, на які нараховується кешбек. Наразі українські виробники додали до цього переліку понад 130 тис товарів – від йоршиків для унітазів до червоної ікри.
Який розмір кешбеку?
Розмір кешбеку становить 10% від ціни придбаного українського товару. Загалом за місяць максимально можна назбирати 3 тис. грн кешбеку. Тобто, навіть купивши українських товарів на суму понад 30 тис. грн на місяць, людина зможе отримати лише 3 тис. грн.
Як і коли будуть нараховуватися кошти?
На наступний день після придбання товарів у “Дії” оновлюватиметься баланс накопиченого кешбеку. Однак це віртуальний рахунок – як бонусні бали. Уряд переказуватиме гроші на картку “Зроблено в Україні” до 20 числа наступного місяця. Тобто якщо здійснити купівлю 19 вересня, то кешбек прийде на картку лише 20 жовтня.
Як доєднатися до програми?
Щоб долучитися до “Національного кешбеку”, потрібно зайти в мобільний застосунок “Дія” в розділ “Сервіси” та обрати відповідну програму. Далі сервіс запропонує перелік банків для відкриття картки. Якщо картка вже є, то в застосунку треба буде її обрати.
На що можна витрачати кешбек?
Кешбек можна витрачати лише безготівково і лише з тієї картки, на яку він зарахований. Вивести кошти на інший рахунок чи зняти їх готівкою неможливо. Кешбек можна витрачати на оплату комунальних послуг, поповнення мобільного рахунку, придбання поліса автострахування, а також на різні послуги: від кінотеатрів і ресторанів до квитка на пором або оплату евакуатора.
Які банки беруть участь у програмі?
Наразі в програмі беруть участь 11 банків: Приватбанк, Ощадбанк, “Сенс банк”, А-банк, ПУМБ, Укрсиббанк, monobank (“Універсал банк”), Акордбанк, “Глобус”, Укргазбанк, “Банк кредит Дніпро”. До 1 серпня в цих установах були відкриті 59,3 млн рахунків фізичних осіб.
У Приватбанку пішли далі: підключивши цю послугу, можна отримувати “кешбек на кешбек”. Клієнтам нараховуватимуть 10% винагороди за кожну оплату карткою, на яку нараховується державний кешбек. ПУМБ та Укргазбанк проводять розіграші призів для тих, хто відкриє в них таку картку.
До участі в програмі можна підключити кілька платіжних карток, якими оплачуються покупки, навіть з різних банків, відкривши в кожному окрему. Однак коли настане час виводити кешбек, зробити це можна буде лише на одну картку, яка підв’язана в “Дії”.